[Unicode]

Esports Award 2019 မှာ ဘယ်သူတွေက ဘာဆုတွေရရှိသွားကြလဲ?

 

2017 ကတည်းက စတင်ခဲ့တဲ့ Esports နှင့် သက်ဆိုင်သော ပုဂ္ဂိုလ်နှင့် အသင်းအဖွဲ့တွေကို ပေးအပ်တဲ့ Esports Award ရဲ့ ၂၀၁၉ ခုနှစ် ဆုပေးပွဲကိုတော့ နိုဝင်ဘာ ၁၆ မှာ ကျင်းပခဲ့ပါတယ်။ USA. Atlanta မှာ ကျင်းပခဲ့တဲ့ Esports Award 2019 မှာတော့ ဆုပေါင်း ၂၇ ဆုပေးအပ်ခဲ့ပြီး ဆုရရှိသွားသူအချို့ကို အောက်မှာ ဖော်ပြပေးထားပါတယ်။

မဲပေးတဲ့စနစ်ကတော့ ပထမအဆင့်အနေဇကာတင်စာရင်းမှာ ပါဝင်ဖို့ အဆိုပြုရပါတယ်။ ဆုတွေကိုတော့ Community, Industry နဲ့ Pro ဆိုပြီး ၃ ဆုခွဲခြားထားပါတယ်။ ဒုတိယအဆင့်မှာတော့ နောက်ဆုံး ဇကာတင်စာရင်းကို ထုတ်ပြန်ပါတယ်။ အဆိုပါဇကာတင်စာရင်းဝင်တွေကိုတော့ ၂၀၁၈ အောက်တိုဘာကနေ ၂၀၁၉ အောက်တိုတာလအထိ ၁၂ တာအတွင်း စွမ်းဆောင်ရည်တွေကို သုံးသပ်ရွေးချယ်ခဲ့ကြတာပါ။ တတိယအဆင့်မှာတော့ Public vote အနေနဲ့ အများပြည်သူများ ကို မဲပေးရွေးချယ်စေပါတယ်။ စတုတ္ထအဆင့်အနေနဲ့ Panel Vote မှာတော့ ပါဝင်မယ့် Panel က အရာရှိတွေနဲ့ ဒိုင်တွေက မဲပေးရွေးချယ်ပါတယ်။ နောက်ဆုံးအဆင့်အနေနဲ့တော့ နိုဝင်ဘာလမှာ ပွဲလုပ်ပြီး အနိုင်ရရှိသူတွေကို ကြေညာပေးတာပဲ ဖြစ်ပါတယ်။

1. Esports Game of the Year

  • League of Legends – 1st place
  • Counter-Strike: Global Offensive – 2nd place
  • Rainbow Six Siege – 3rd place
  • Fortnite
  • Overwatch
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • Call of Duty: Black Ops 4
  • DOTA 2
  • Rocket League
  • Street Fighter V

2. Esports Team of the Year

  • G2 Esports [LoL] – 1st place
  • Astralis [CS:GO] – 2nd place
  • San Francisco Shock [OWL] – 3rd place
  • SK Telecom T1 [LoL]
  • Vancouver Titans [OWL]
  • Renault Vitality [RL]
  • 100 Thieves [CoD]
  • G2 Esports [RB6]
  • Team Liquid [CS:GO]
  • Fun Plus PhoeniX [LoL]
  • OG [Dota 2]
  • EUnited [CoD]

3. Esports PC Player of the Year

  • Kyle “Bugha” Giersdorf  (Fortnite)- 1st place
  • Luka “Perkz” Perković (LOL) – 2nd place
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev (CSGO) – 3rd place
  • Johan “N0tail” Sundstein
  • Nicolai “dev1ce” Reedtz
  • Niclas “Pengu” Mouritzen
  • Yiliang “Doublelift” Peng
  • Jay “sinatraa” Won
  • Topias Miikka “Topson” Taavitsainen
  • Russel David “Twistzz” Van Dulken
  • Matthew “Super” DeLisi
  • Rasmus “Caps” Winther

4. Esports Console Player of the Year

  • Dominique “SonicFox” McLean (Fight Games) – 1st place
  • Alexandre “Kaydop” Courant – 2nd place
  • Chris “Simp” Lehr – 3rd place
  • Justin “jstn” Morales
  • Sam “Octane” Larew
  • James “Clayster” Eubanks
  • Gilbert “Xplosive” Rojo
  • Juan “Hungrybox” DeBiedma
  • Brandon “Dashy” O’tell
  • Mohammed “Mo Auba” Harkous
  • Leonardo “MKLeo” Perez
  • Kenny “Kenny” Williams

5. Streamer of the Year

  • Dr Disrespect – 1st place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 2nd place
  • Alan “alanzoka” Ferreira – 3rd place
  • Nick “NICKMERCS” Kolcheff
  • Corentin “Gotaga” Houssein
  • Michael “Shroud” Grzesiek
  • Tyler “Ninja” Blevins
  • Turner “Tfue” Tenney
  • Timothy John “TimTheTatman” Betar
  • Imane “Pokimane” Anys

6. Esports Organization of the Year

  • Team Liquid – 1st place
  • G2 Esports – 2nd place
  • 100 Thieves – 3rd place
  • Cloud9
  • Team Vitality
  • Fnatic
  • NRG Esports
  • EUnited

7. Cosplayer of the Year

  • LittleJem – 1st place
  • Maul Cosplay – 2nd place
  • Polygon Forge – 3rd place
  • Jessica Nigri
  • Zachary “Sneaky” Scuderi
  • Kinpatsu Cosplay
  • Spoon Makes
  • Yaya Han
  • Willow Creative
  • Anaelic

8. Esports Publisher of the Year

  • Riot Games – 1st place
  • Epic Games – 2nd place
  • Valve – 3rd place
  • Activision Blizzard
  • Ubisoft
  • PUBG Corporation
  • Tencent
  • EA
  • Capcom
  • Supercell

9. Esports play of the Year

  • S3xycake (Rainbow Six Seige) – 1st place
  • Squishy (Rocket League) – 2nd place
  • Caps (LOL) – 3rd place
  • Woxic
  • Dafran
  • S1mple
  • Yung
  • Tjhaly
  • Dev1ce
  • Simp
  • Nisha

10. Esports Caster of the Year

  • Henry “HenryG” Greer – 1st place
  • Chris “PapaSmithy” Smith – 2nd place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 3rd place
  • Christopher “MonteCristo” Mykles
  • Mitch “Uber” Leslie
  • Clayton “CaptainFlowers” Raines
  • Kaci Aitchison
  • Ben “Benson” Bowe
  • Indiana “Froskurinn” Black
  • Clint “Maven” Evans
  • Matt “Mr X” Morello
  • Matthew “Sadokist” Trivett

11. Esports Commercial Partner of the Year

  • HyperX – 1st place
  • Intel – 2nd place
  • Red Bull – 3rd place
  • Logitech
  • DHL
  • Alienware
  • AT&T
  • State Farm
  • G FUEL
  • Scuf Gaming

12. Panel’s Choice Award of the Year

  • Ryan Thompson (Technical Production Director at Activision Blizzard)

13. Esports Console Rookie of the Year

  • Chris “Simp” Lehr – 1st place
  • Aydan “Aydan” Conrad – 2nd place
  • Mohammed “Mo Auba” Harkous – 3rd place
  • Dylan “Dylan” Henderson
  • Tyler “aBeZy” Pharris
  • Kyle “Scrub Killa” Robertson
  • Dylan “Envoy” Hannon
  • Leonardo “MKLeo” Perez
  • Gavin “Tweek” Dempsey
  • McArtuher “Cellium” Jovel

14. Esports PC Rookie of the Year

  • Kyle “Bugha” Giersdorf (Fortnite) – 1st place
  • Mathieu “ZywOo” Herbaut (CSGO) – 2nd place
  • Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen (Fortnite)- 3rd place
  • Danila “dan” Dontsov
  • Jere “sergej” Salo
  • Jeong “Nenne” Yeon-kwan
  • David “aqua” Wang
  • Tim “Nemesis” Lipovšek

15. Esports Hardware Provider of the Year

  • Intel – 1st place
  • Nvidia – 2nd place
  • HyperX – 3rd place
  • AMD
  • Logitech
  • ASTRO Gaming
  • Scuf Gaming
  • Republic of Gamers
  • Secretlab
  • Micro-Star International
  • Razer
  • Alienware

16 Esports Coach of the Year

  • Danny “zonic” Sørensen (Astralis CSGO)- 1st place
  • Kim “kkOma” Jeong-gyun (SK T1 LOL) – 2nd place
  • James Crowder (FaZe Call of Duty) – 3rd place
  • Titouan “Sockshka” Merloz
  • Brice “Faccento” Faccento
  • Park “Crusty” Dae-hee
  • Eric “adreN” Hoag
  • Mike “Packing10” Szklanny
  • Nicholas “Ashes” Ridgeway
  • Rémy “XTQZZZ” Quoniam
  • Fabian “GrabbZ” Lohmann

17. Esports Personality of the Year

  • Matthew “Nadeshot” Haag – 1st place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 2nd place
  • Tyler “Ninja” Blevins – 3rd place
  • Hector “H3CZ” Rodriguez
  • Benjamin “DrLupo” Lupo
  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Gabriel “FalleN” Toledo
  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Steve Arhancet
  • Carlos “ocelote” Rodríguez Santiago

18. Esports Coverage Website of the Year

  • Dexerto – 1st place
  • ESPN Esports – 2nd place
  • Liquipedia – 3rd place
  • VP Esports
  • GosuGamers
  • Dot Esports
  • Inven Global
  • theScore esports
  • The Esports Observer
  • HLTV

19. Content Creator of the Year

  • Craig “Mini Ladd” Thompson – 1st place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 2nd place
  • Brian Michael “Terroriser” Hanby – 3rd place
  • Jared “SunlessKhan” Zook
  • Matthew “Nadeshot” Haag
  • Jason “Jev” Eugene
  • Duncan “Thooorin” Shields
  • Travis Gafford
  • UpUpDownDown
  • Lannan “Lazarbeam” Eacott
  • Alastair “Ali-A” Aiken

20. Esports Host of the Year

  • Alex “Goldenboy” Mendez – 1st place
  • Eefje “Sjokz” Depoortere – 2nd place
  • Nyvi Estephan – 3rd place
  • James “Dash” Patterson
  • Alex “Machine” Richardson
  • Tres “stunna” Saranthus
  • Paul “Redeye” Chaloner
  • Katie Bedford
  • Frankie “getfrank” Ward
  • Chris “Puckett” Puckett

Source : dexerto


[ZawGyi]

Esports Award 2019 မွာ ဘယ္သူေတြက ဘာဆုေတြရရွိသြားၾကလဲ?

 

2017 ကတည္းက စတင္ခဲ့တဲ့ Esports ႏွင့္ သက္ဆိုင္ေသာ ပုဂၢိဳလ္ႏွင့္ အသင္းအဖြဲ႕ေတြကို ေပးအပ္တဲ့ Esports Award ရဲ႕ ၂၀၁၉ ခုႏွစ္ ဆုေပးပြဲကိုေတာ့ ႏိုဝင္ဘာ ၁၆ မွာ က်င္းပခဲ့ပါတယ္။ USA. Atlanta မွာ က်င္းပခဲ့တဲ့ Esports Award 2019 မွာေတာ့ ဆုေပါင္း ၂၇ ဆုေပးအပ္ခဲ့ၿပီး ဆုရရွိသြားသူအခ်ိဳ႕ကို ေအာက္မွာ ေဖာ္ျပေပးထားပါတယ္။

မဲေပးတဲ့စနစ္ကေတာ့ ပထမအဆင့္အေနဇကာတင္စာရင္းမွာ ပါဝင္ဖို႔ အဆိုျပဳရပါတယ္။ ဆုေတြကိုေတာ့ Community, Industry နဲ႔ Pro ဆိုၿပီး ၃ ဆုခြဲျခားထားပါတယ္။ ဒုတိယအဆင့္မွာေတာ့ ေနာက္ဆုံး ဇကာတင္စာရင္းကို ထုတ္ျပန္ပါတယ္။ အဆိုပါဇကာတင္စာရင္းဝင္ေတြကိုေတာ့ ၂၀၁၈ ေအာက္တိုဘာကေန ၂၀၁၉ ေအာက္တိုတာလအထိ ၁၂ တာအတြင္း စြမ္းေဆာင္ရည္ေတြကို သုံးသပ္ေ႐ြးခ်ယ္ခဲ့ၾကတာပါ။ တတိယအဆင့္မွာေတာ့ Public vote အေနနဲ႔ အမ်ားျပည္သူမ်ား ကို မဲေပးေ႐ြးခ်ယ္ေစပါတယ္။ စတုတၳအဆင့္အေနနဲ႔ Panel Vote မွာေတာ့ ပါဝင္မယ့္ Panel က အရာရွိေတြနဲ႔ ဒိုင္ေတြက မဲေပးေ႐ြးခ်ယ္ပါတယ္။ ေနာက္ဆုံးအဆင့္အေနနဲ႔ေတာ့ ႏိုဝင္ဘာလမွာ ပြဲလုပ္ၿပီး အႏိုင္ရရွိသူေတြကို ေၾကညာေပးတာပဲ ျဖစ္ပါတယ္။

1. Esports Game of the Year

  • League of Legends – 1st place
  • Counter-Strike: Global Offensive – 2nd place
  • Rainbow Six Siege – 3rd place
  • Fortnite
  • Overwatch
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • Call of Duty: Black Ops 4
  • DOTA 2
  • Rocket League
  • Street Fighter V

2. Esports Team of the Year

  • G2 Esports [LoL] – 1st place
  • Astralis [CS:GO] – 2nd place
  • San Francisco Shock [OWL] – 3rd place
  • SK Telecom T1 [LoL]
  • Vancouver Titans [OWL]
  • Renault Vitality [RL]
  • 100 Thieves [CoD]
  • G2 Esports [RB6]
  • Team Liquid [CS:GO]
  • Fun Plus PhoeniX [LoL]
  • OG [Dota 2]
  • EUnited [CoD]

3. Esports PC Player of the Year

  • Kyle “Bugha” Giersdorf  (Fortnite)- 1st place
  • Luka “Perkz” Perković (LOL) – 2nd place
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev (CSGO) – 3rd place
  • Johan “N0tail” Sundstein
  • Nicolai “dev1ce” Reedtz
  • Niclas “Pengu” Mouritzen
  • Yiliang “Doublelift” Peng
  • Jay “sinatraa” Won
  • Topias Miikka “Topson” Taavitsainen
  • Russel David “Twistzz” Van Dulken
  • Matthew “Super” DeLisi
  • Rasmus “Caps” Winther

4. Esports Console Player of the Year

  • Dominique “SonicFox” McLean (Fight Games) – 1st place
  • Alexandre “Kaydop” Courant – 2nd place
  • Chris “Simp” Lehr – 3rd place
  • Justin “jstn” Morales
  • Sam “Octane” Larew
  • James “Clayster” Eubanks
  • Gilbert “Xplosive” Rojo
  • Juan “Hungrybox” DeBiedma
  • Brandon “Dashy” O’tell
  • Mohammed “Mo Auba” Harkous
  • Leonardo “MKLeo” Perez
  • Kenny “Kenny” Williams

5. Streamer of the Year

  • Dr Disrespect – 1st place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 2nd place
  • Alan “alanzoka” Ferreira – 3rd place
  • Nick “NICKMERCS” Kolcheff
  • Corentin “Gotaga” Houssein
  • Michael “Shroud” Grzesiek
  • Tyler “Ninja” Blevins
  • Turner “Tfue” Tenney
  • Timothy John “TimTheTatman” Betar
  • Imane “Pokimane” Anys

6. Esports Organization of the Year

  • Team Liquid – 1st place
  • G2 Esports – 2nd place
  • 100 Thieves – 3rd place
  • Cloud9
  • Team Vitality
  • Fnatic
  • NRG Esports
  • EUnited

7. Cosplayer of the Year

  • LittleJem – 1st place
  • Maul Cosplay – 2nd place
  • Polygon Forge – 3rd place
  • Jessica Nigri
  • Zachary “Sneaky” Scuderi
  • Kinpatsu Cosplay
  • Spoon Makes
  • Yaya Han
  • Willow Creative
  • Anaelic

8. Esports Publisher of the Year

  • Riot Games – 1st place
  • Epic Games – 2nd place
  • Valve – 3rd place
  • Activision Blizzard
  • Ubisoft
  • PUBG Corporation
  • Tencent
  • EA
  • Capcom
  • Supercell

9. Esports play of the Year

  • S3xycake (Rainbow Six Seige) – 1st place
  • Squishy (Rocket League) – 2nd place
  • Caps (LOL) – 3rd place
  • Woxic
  • Dafran
  • S1mple
  • Yung
  • Tjhaly
  • Dev1ce
  • Simp
  • Nisha

10. Esports Caster of the Year

  • Henry “HenryG” Greer – 1st place
  • Chris “PapaSmithy” Smith – 2nd place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 3rd place
  • Christopher “MonteCristo” Mykles
  • Mitch “Uber” Leslie
  • Clayton “CaptainFlowers” Raines
  • Kaci Aitchison
  • Ben “Benson” Bowe
  • Indiana “Froskurinn” Black
  • Clint “Maven” Evans
  • Matt “Mr X” Morello
  • Matthew “Sadokist” Trivett

11. Esports Commercial Partner of the Year

  • HyperX – 1st place
  • Intel – 2nd place
  • Red Bull – 3rd place
  • Logitech
  • DHL
  • Alienware
  • AT&T
  • State Farm
  • G FUEL
  • Scuf Gaming

12. Panel’s Choice Award of the Year

  • Ryan Thompson (Technical Production Director at Activision Blizzard)

13. Esports Console Rookie of the Year

  • Chris “Simp” Lehr – 1st place
  • Aydan “Aydan” Conrad – 2nd place
  • Mohammed “Mo Auba” Harkous – 3rd place
  • Dylan “Dylan” Henderson
  • Tyler “aBeZy” Pharris
  • Kyle “Scrub Killa” Robertson
  • Dylan “Envoy” Hannon
  • Leonardo “MKLeo” Perez
  • Gavin “Tweek” Dempsey
  • McArtuher “Cellium” Jovel

14. Esports PC Rookie of the Year

  • Kyle “Bugha” Giersdorf (Fortnite) – 1st place
  • Mathieu “ZywOo” Herbaut (CSGO) – 2nd place
  • Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen (Fortnite)- 3rd place
  • Danila “dan” Dontsov
  • Jere “sergej” Salo
  • Jeong “Nenne” Yeon-kwan
  • David “aqua” Wang
  • Tim “Nemesis” Lipovšek

15. Esports Hardware Provider of the Year

  • Intel – 1st place
  • Nvidia – 2nd place
  • HyperX – 3rd place
  • AMD
  • Logitech
  • ASTRO Gaming
  • Scuf Gaming
  • Republic of Gamers
  • Secretlab
  • Micro-Star International
  • Razer
  • Alienware

16 Esports Coach of the Year

  • Danny “zonic” Sørensen (Astralis CSGO)- 1st place
  • Kim “kkOma” Jeong-gyun (SK T1 LOL) – 2nd place
  • James Crowder (FaZe Call of Duty) – 3rd place
  • Titouan “Sockshka” Merloz
  • Brice “Faccento” Faccento
  • Park “Crusty” Dae-hee
  • Eric “adreN” Hoag
  • Mike “Packing10” Szklanny
  • Nicholas “Ashes” Ridgeway
  • Rémy “XTQZZZ” Quoniam
  • Fabian “GrabbZ” Lohmann

17. Esports Personality of the Year

  • Matthew “Nadeshot” Haag – 1st place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 2nd place
  • Tyler “Ninja” Blevins – 3rd place
  • Hector “H3CZ” Rodriguez
  • Benjamin “DrLupo” Lupo
  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Gabriel “FalleN” Toledo
  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Steve Arhancet
  • Carlos “ocelote” Rodríguez Santiago

18. Esports Coverage Website of the Year

  • Dexerto – 1st place
  • ESPN Esports – 2nd place
  • Liquipedia – 3rd place
  • VP Esports
  • GosuGamers
  • Dot Esports
  • Inven Global
  • theScore esports
  • The Esports Observer
  • HLTV

19. Content Creator of the Year

  • Craig “Mini Ladd” Thompson – 1st place
  • Jack “CouRage” Dunlop – 2nd place
  • Brian Michael “Terroriser” Hanby – 3rd place
  • Jared “SunlessKhan” Zook
  • Matthew “Nadeshot” Haag
  • Jason “Jev” Eugene
  • Duncan “Thooorin” Shields
  • Travis Gafford
  • UpUpDownDown
  • Lannan “Lazarbeam” Eacott
  • Alastair “Ali-A” Aiken

20. Esports Host of the Year

  • Alex “Goldenboy” Mendez – 1st place
  • Eefje “Sjokz” Depoortere – 2nd place
  • Nyvi Estephan – 3rd place
  • James “Dash” Patterson
  • Alex “Machine” Richardson
  • Tres “stunna” Saranthus
  • Paul “Redeye” Chaloner
  • Katie Bedford
  • Frankie “getfrank” Ward
  • Chris “Puckett” Puckett

Source : dexerto